آموزش رهگیری تبلیغات

زمانیکه شما یک کمپین تبلیغاتی با استفاده از ایمیل، اس ام اس، تبلیغات در وبسایت ها، پاداشک و… راه اندازی میکنید، برای اینکه بتوانید کمپین تبلیغاتی خود را دقیق آنالیز کنید و بهبود بخشید به سیستمی که اطلاعات کاربران، ترافیک ورودی و سایر موارد را جمع آوری کند نیاز دارید به این سیستم ها UTM گفته میشود. سیستم های زیادی در این زمینه وجود دارند و یکی از بهترین موارد سیستم گوگل است اما چون برای کاربران ایرانی فیلتر است، به یک تغییردهنده آی پی نیاز دارید.

با توجه به عکس زیر:

به وبسایت گوگل URL builder مراجعه کنید.

توجه کنید که تمامی موارد به صورت لاتین (انگلیسی) و با حروف کوچک وارد کنید، زیرا UTM ها به حروف کوچک وبزرگ حساس اند.

۱- در قسمت شماره یک، آدرس صفحه فرود سایت و کمپین تبلیغاتی تان را وارد کنید.

۲- در قسمت شماره دو، نام محل ارجاع به صفحه فرود خودتان را وارد کنید. مثلا اگر در پاداشک تبلیغ خود را قرار داده اید، در این قسمت padashak را بنویسید

۳- نوع و ابزار تبلیغات خود را در این قسمت مشخص کنید. مثلا اگر تبلیغات شما متنی است بنویسید text، اگر بصورت بنر است بنویسید banner

۴- نام کمپین تبلیغاتی خود را دقیق و ساده بنویسید، تا بعدا اگر خواستید نتیجه را بین سایر کمپین های خود مشاهده کنید، بتوانید این کار را به سادگی انجام دهید. بطور مثال اگر هر ماه یک کمپین تبلیغاتی راه اندازی میکنید: paeez_mehr ویا mehr_shampoo قرار دهید.

 

۵و۶ – این قسمت ها برای دسترسی به اطلاعات اضافی است. مثلا اگر در یک سایت، یک بنر تبلیغاتی در قسمت بالای سایت و بنر دیگر در قسمت پایین سایت قرار میدهید، برای اینکه متوجه شوید بنر تبلیغاتی مربوط به کدام قسمت است نام های header و footer را بنویسید.

این مطلب را از دست ندهید:  الگو برای نوشتن Call To Action خوب

۷- در این قسمت لینک شما آماده میشود. میتوانید این لینک را برای تبلیغات خود قرار دهید. البته این لینک طولانی است و ممکن است برای قرار دادن در شبکه های اجتماعی مناسب نباشد.

۸- از این قسمت میتوانید لینک تبلیغ خود را کوتاه کنید.

۹- با زدن این دکمه، لینک برای شما کپی میشود و میتوانید آنرا در هر قسمت که میخواهید paste کنید.

برای مشاهده و رهگیری کمپین خود به گوگل آنالیتیکس مراجعه کنید و به آدرس زیر بروید:

Acquisition > Campaigns > All Campaigns

در این قسمت میتوانید به مشاهده اطلاعات کمپین خود بپردازید… البته توجه داشته باشید که امکان دارد فعال شدن کمپین شما به مدت ۲۴ ساعت زمان ببرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *