تبلیغات هدفمند اینترنتی

مدیران کسب و کار همواره نگاه ویژه‌ای به تبلیغات دارند، اما از سوی دیگر، تجربۀ تبلیغات غیر اثربخش را هم باید یکی از تجربیات تلخ هر مدیر بازاریابی دانست. اما نکته اساسی اینجاست، چه عاملی منجر به اثربخشی یک تبلیغ می‌شود؟

در علم مدیریت و بازاریابی، عناصر مختلفی را برای کارآمدی تبلیغات برشمرده اند، در اولین مرحله توجه به موارد زیر برای مدیر تبلیغات لازم است.

شناسایی مخاطبان هدف، مفهوم کالا/خدمت، رسانه تبلیغاتی، پیام تبلیغاتی
مهمترین عامل در ایجاد یک برنامه تبلیغات موثر و کارآمد، مورد هدف قرار دادن مخاطبان اصلی است. همین موضوع بر محتوای تبلیغات در رسانه های مختلف تاثیر می گذارد، به طور مثال هیچ تولید کننده ماشین آلات صنعتی اقدام به تبلیغ در مجلات کودکان نمی کند. یا همین موضوع باعث شده است که در شبکه های تلویزیونی، محتوای تبلیغات در ساعات مختلف و قبل از برنامه های مختلف، کاملاً متفاوت باشد. در واقع صاحب کسب و کار و مدیر تبلیغات در این موارد، تلاش نموده است تا هر چه بیشتر تبلیغات هدفمند ایجاد کند. بطور مثال با استفاده از خبرنامه، پیشنهاد های رایگان و …  بازدیدکنندگان را به پر کردن فرمهای عضویت ترغیب کنیم و از این طریق اطلاعاتی هدفمند و طبقه بندی شده نظیر شماره تماس و ایمیل جمع آوری کنیم.

یکی از بهترین تبلیغات هدفمند، تبلیغات دهان به دهان یا تبلیغات شفاهی است که افرادیکه از محصولات شما استفاده کرده اند آنرا به دوستان و آشنایان خود معرفی میکنند. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت و بوجود آمدن فضای رقابتی نرم افزار های جدیدی بوجود آمدند که تبلیغات را به شیوه هدفمند برای مخاطبان خود ارسال میکنند. پاداشک از این دسته اپلیکیشن هاست که به صورت هدفمند و با شیوه تبلیغات دهان به دهان اقدام به تبلیغات برای مشتریان خود میکند. برای آشنایی بیشتر با پاداشک میتوانید اینجا را مطالعه کنید

این مطلب را از دست ندهید:  هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده شود؟

در مجموع، اندیشیدن در جهت بوجود آوردن تبلیغات هدفمند و رساندن پیام تبلیغاتی به مخاطب اصلی، اقدام هوشمندانه ای است.

کلمات کلیدی: تبلیغات , تبلیغات هدفمند , پیام تبلیغاتی , تبلیغات دهان به دهان , تبلیغات شفاهی , تبلیغ در مجلات , رسانه تبلیغاتی , بازاریابی , تبلیغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *