حفظ و ارتقا جایگاه وبسایت در موتورهای جستجو

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از کاربران نیازهای خود را از طریق اینترنت رفع میکنند، در این میان موتورهای جستجو نقش بسزایی دارند. طبیعتا وبسایت هایی که در صفحات اول، بالاخص در رتبه های بالاتر قرار دارند از کلیک خوردگی بیشتری برخوردار خواهند بود. اما رسیدن به صفحات اول و رتبه خوب به همین سادگی ها نیست و نیاز به انجام دادن کارهای تخصصی و حرفه ای دارد. البته منظور ما از رتبه خوب، نتایج ارگانیک موتورهای جستجوست و پرداخت هزینه به ازای نمایش در موتور های جستجو تاثیر زیادی در سئو ندارد. در این مقاله مواردی کلی را بررسی خواهیم کرد که میتواند باعث بهبود و حفظ جایگاه شما در موتور های جستجو شود.

بروزرسانی سایت

بروزرسانی مطالب و محتوای سایت نه تنها باعث بهبود جایگاه برای موتور های جستجو، بلکه باعث بازگشت کاربران برای استفاده از مطالب جدید شما خواهد شد. تغییرات ظاهری و قالب سایت هم به جهت نگهداری کاربران در وبسایت و… اثر بخش خواهد بود.

افزایش سرعت سایت

از گذشته تا به امروز سرعت سایت فاکتور بسیار مهمی برای موتور های جستجو بوده است. سعی کنید از اسکریپت های کمی استفاد کنید، عکس و فیلم ها را بهینه کنید و تا حد امکان حجم آن را کاهش دهید. از کش سرور و سایر موارد جهت افزایش سرعت سایت بهره ببرید.

طراحی مناسب برای موبایل

طبق بررسی های انجام شده، بیشتر کاربران از طریق موبایل به گشت و گذار در اینترنت میپردازند. به همین دلیل یکی از فاکتور های مهم برای موتور های جستجو، سازگاری وبسایت با موبایل است. در هنگام طراحی وبسایت خود، حتما به این مورد توجه کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  انواع روش تبلیغات در اینترنت
لینک سازی مناسب

لینک های ورودی و خروجی وبسایت یکی از فاکتورهای مهم برای موتورهای جستجوست، اما کیفیت لینک ها از تعدد لینک ها اهمیت بسیار بیشتری دارد. موتورهای جستجو قابلیت تشخیص لینک مفید و اسپم یا خریداری شده را دارند. سعی کنید با سایت هایی مشابه در زمینه کاری خود تبادل لینک کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی، قرار دادن لینک های شما در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، گوگل پلاس، لینکدین و… و گذاشتن دکمه اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی منجر به اعتبار وبسایت شما در موتورهای جستجو میشود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *