بازاریابی اینترنتی از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

در تعریف دیجیتال مارکتینگ میتوان گفت، تمامی فعالیتهایی که به منظور تبلیغ محصول و خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت صورت میگیرد دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. به همین منظور شرکت ها با استفاده از ابزارهای مختلف مانند وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی، موبایل و… به تبلیغات محصولات خود میپردازند و با تحلیل رفتار مشتری، تبلیغات خود را در زمان مناسب و بر روی طیف وسیعی از کاربران منتشر میکنند تا بتوانند بهترین بازخورد را دریافت نمایند.

بازاریابی اینترنتی یکی از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ است که با استفاده از بستر اینترنت امکان بازاریابی و تبلیغات را برای صاحبان کسب و کار فراهم میکند.

خود بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارد که میخواهیم در این مقاله بپردازیم:

بازاریابی موتورهای جستجو

در این مدل با استفاده از تکنیک‏های طراحی سایت و رعایت نکات سئو، سعی در ارتقا جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو دارد. بهینه سازی به دو صورت بهینه سازی داخلی و بهینه سازی خارجی است. با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت بر اساس کلمات کلیدی بازدید کاربران افزایش پیدا خواهد کرد.

بازاریابی محتوا

این مدل یکی از اصول سئو و بازاریابی موتور های جستجو است. این مدل بازاریابی در تلاش است تا با ارائه محتوایی مفید بتواند با مناسب ترین کلمات بهترین تأثیر را بر مخاطب بگذارند و از طریق فضای مجازی به اشتراک این محتوا بپردازند و مشتریان را به سمت وب سایت شما هدایت کند.

بازاریابی ایمیلی

استفاده از بازاریابی ایمیلی، جهت اطلاع رسانی و برقراری ارتباط با مخاطبین اهمیت ویژه ای دارد، به همین دلیل ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی و تکنیکهای مختلف در این زمینه می توانند به شما در طراحی و پیاده سازی یک کمپین موفق دیجیتال مارکتینگ کمک زیادی کند.

این مطلب را از دست ندهید:  مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی با استفاده از نرم افزارهای شبکه اجتماعی و رسانه اجتماعی نظیر فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام و … با هدف شناساندن برند و محصولات خود به مردم، تعامل بیشتر با مخاطبان و بالفعل کردن مشتریان بالقوه و وفادار کردن این کاربران را بازاریابی شبکه های اجتماعی میگویند. این روش که به نوعی بازاریابی دهان به دهان محسوب میشود، کاربران با به اشتراک گذاری پست ها این نوع تبلیغ را گسترش می دهند. همچنین از دیگر اهداف این روش لینک دهی و به اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها برای بالابردن ترافیک وب سایت می باشد.

بازاریابی تبلیغات بنری و تبلیغات کلیکی

به تمامی تبلیغات در وب‌سایتها، اپلیکشن­‌ها، موتورهای جستجو، خبرنامه و … که به صورت بنر، متن و غیره گفته میشود.

با پیشرفت تکنولوژی، روش های خلاقانه جدیدی شکل گرفت که صنعت تبلیغات و بازاریابی را مورد توجه قرار داد. وارد کردن روش های ویروسی و دهان به دهان به عرصه تبلیغات نمونه ای از این موارد است. اپلیکیشن پاداشک هم جزو نرم افزار هاییست که بر این اساس شکل گرفت و در حال گسترش است.

برای آشنایی با این سیستم روش کار با پاداشک را مطالعه کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *