مزایا و معایب تبلیغات در مطبوعات

صاحبان کسب و کار برای افزایش مشتری و معرفی محصولات خود، نیاز به استفاده از تبلیغات دارند. انتخاب رسانه مناسب برای تبلیغات اهمیت زیادی دارد. تقریباً تمامی کسب و کارها در مقطعی از زمان، به تبلیغات در مطبوعات نیاز دارند. مطبوعات یکی از رایج ترین رسانه تبلیغاتی برای کسب و کارهای کوچک به شمار می رود. روزنامه ها و مجلات به خصوص روزنامه و مجلات محلی هنوز هم رایج و در دسترس اند پس یکی از گزینه های مناسب برای تبلیغ هستند.

مزایای تبلیغات در مطبوعات

پوشش گسترده: روزنامه و مجلات معمولاً تیراژ بالایی دارند و به راحتی در دسترس هستند. بسیاری از مردم و همچنین صاحبان کسب و کار،به مطالعه روزانه مطبوعات می پردازند. با تبلیغات در مطبوعات براحتی می توانید به مشتریان دسترسی پیدا کرد.

گزینش مخاطبان: با چاپ تبلیغ خود در مجلات اختصاصی نظیر مجله های ورزشی و… میتوانید به مخطبان هدف خود دست پیدا کنید.

انعطاف پذیری: در تبلیغات مطبوعاتی، به راحتی می توانید بخواهید که تبلیغ شما در روز خاصی از هفته چاپ شود. در بسیاری از موارد نیازی به ارسال طرح ندارید و می توانید با تلفن، متن موردنظر را بخوانید و بقیه کارها را مسئولان بخش آگهی انجام خواهند داد.

نتایج سریع: با تبلیغات در روزنامه و مجلات می توانید سریع ترین نتایج ممکن را بدست آورید. از ساعات اولیه توزیع مطبوعات، تماس ها آغاز می گردد. معمولاً غالب تماس ها در روز اول چاپ، انجام می شوند و سپس در چند روز تماس ها متوقف می شوند.

قیمت معقول: هزینه دیده شدن تبلیغات در مطبوعات نسبتا پایین است. بنابراین با صرف هزینه ای معقول می توانید محصول یا خدمات خود را به افراد زیادی معرفی نمایید.

این مطلب را از دست ندهید:  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی

معایب تبلیغات در مطبوعات

کیفیت چاپ و کاغذ: روزنامه ها معمولاً بر روی کاغذ های معمولی و یا نامرغوب چاپ می شوند و کیفیت چاپ نیز عالی نیست؛ مخصوصاً اگر از عکس استفاده می کنید، این موضوع بیشتر به چشم خواهد خورد.

شلوغی صفحات: یک تبلیغ کوچک شاید به راحتی در یک صفحه شلوغ گم شود معمولاً در هر صفحه مطبوعات ، صدها تبلیغ چاپ می شوند بنابراین شاید تبلیغ شما به اندازه کافی چشمگیر نباشد.

تأثیر کوتاه مدت: تأثیر تبلیغات در مطبوعات، معمولاً همان روزهای اول و چند روز بعد است. پس از چند روز، دیگر کسی با تماس نخواهد گرفت پس در زمان چاپ و روز هفته، باید دقت کرد.

عدم امکان ارجاع به سایت و فروشگاه: امروزه اکثر کسب و کارها مبتنی بر اینترنت شده و دیر یا زود تمامی مشاغل برای حیات خود باید در این بستر حرکت کنند. به دلیل ماهیت فیزیکی روزنامه و مجلات امکان لینک دهی به سایت و فروشگاه نیست.

عدم امکان اشتراک گزاری: با توجه به فیزیکی بودن مطبوعات امکان اشتراک گذاری خدمات جذاب بین دوستان و همکاران امکانپذیر نیست. اما تبلیغاتی که بر بستر اینترنت شکل گرفته اند این مشکلات را ندارند… اگر تبلیغات شما جذاب و یا مورد علاقه مشتریانتان باشد، آنها خودشان به رایگان تبلیغاتتان را به اشتراک میگذارند.

پاداشک یکی از سیستم های جدید تبلیغاتی است که در محیط اینترنت و بر مبنای اشتراک گذاری تبلیغات بین افراد با هزینه پایین شکل گرفته است. برای استفاده از این سیستم آشنایی بیشتر، اینجا را مطالعه کنید.

 

این مطلب را از دست ندهید:  مدل 5m و کاربرد آن در اثر بخشی تبلیغات

مزایا تبلیغ در روزنامه, مزایا تبلیغ در مجله, معایب تبلیغ در روزنامه, معایب تبلیغ در مجله

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *