مزایا و معایب تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی شامل تمامی تبلیغاتی است که در مکان های عمومی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. پوسترهای رنگی روی شیشه سوپر مارکت ها، کاغذ های تبلیغاتی روی دیوارها، تبلیغات روی اتوبوسها و وسایل نقلیه دیگر همه جزو تبلیغات محیطی قرار میگیرد.

تبلیغات محیطی قادر است تمام جزییات تبلیغات را بدون اعمال نظر افراد، در معرض دید مخاطبان قرار دهد.

مزایای تبلیغات محیطی
تضمین دیده شدن: از آنجایی که تبلیغات محیطی در مکان های عمومی و در معرض دید قرار دارند، بنابراین توسط افراد زیادی دیده می شوند. بیننده حق انتخاب ندارد و در هر صورت تبلیغ را می بیند. اما در برخی از روش های تبلیغات هم، بیننده حق انتخاب دارد. مثلا در تبلیغات تلویزیونی، بیننده با رسیدن به بخش آگهی های بازرگانی، می تواند کانال را عوض کند. در حالت کلی تبلیغات محیطی مخاطب را به نوعی در چنگال خود اسیر کرده و حق انتخاب را از او سلب می نماید و در نتیجه بیننده در هر زمان تبلیغات محیطی را مشاهده می کند.
امکان دیده شدن مکرر: تبلیغات محیطی بر خلاف تبلیغات در تلویزیون و یا تبلیغات در مجلات، معمولا مدت زمان زیادی در معرض دید هستند و افرادی که از مکان های خاص بطور روزانه عبور می کنند، بارها تبلیغات محیطی را خواهند دید و احتمال خرید آنان افزایش خواهد یافت. بسیاری از خریداران، زمانی خرید می کنند که تبلیغی را بارها دیده باشند. در حقیقت تبلیغات محیطی بطور مکرر پیام تبلیغاتی را به مخاطبان مخابره و ذهن آن ها را با تبلیغات درگیر می کند.
بازار هدف انتخابی: در تبلیغات محیطی امکان این وجود دارد که بازار هدف را انتخاب کرد و از طریق انتخاب مکانی خاص به مقاصدی متفاوت و مشخص دست یافت. مثلا با خرید فضایی برای تبلیغات محیطی در نمایشکاه کتاب، می توانید براحتی پیام خود را به علاقه مندان کتاب برسانید. اگر مخاطبان شما بازاری ها هستند با تبلیغات مناسب در بازار می توانید به آنان دسترسی پیدا کنید. البته مسلما در تمامی موارد نمی توان هدف را به این سادگی انتخاب کرد.
امکان ترکیب با تبلیغات دیگر: از تبلیغات محیطی می توان به عنوان یک مکمل عالی برای تبلیغات دیگر استفاده کرد. مثلا می توانید در تبلیغ محیطی از بینندگان بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شما مراجعه کنند و یا برای دریافت بروشور رایگان با شما تماس بگیرند. معمولا تبلیغات محیطی هنگامی بهترین بازده را دارد که با تبلیغات دیگری همراه شود.

این مطلب را از دست ندهید:  اصول ویروسی شدن یک تبلیغ

معایب تبلیغات محیطی
انتقال پیام در کوتاهترین زمان: در تبلیغات محیطی پیام باید بسیار کوتاه باشد زیرا معمولا مخاطبان در حال گذر بوده و ۳ ثانیه وقت دارند تا پیام تبلیغ را دریافت کنند. پس لازمه موفقیت در این نوع تبلیغات ، تهیه متنی کوتاه، تصویری با بهترین طراحی قابل فهم و تاثیر گذار است که این کاری مشکل است.

هزینه بالا: برخی از تبلیغات محیطی مانند تبلیغ در بیلبوردها با توجه به زمان و نوع آن هزینه زیادی را به مشتری تحمیل میکنند، از اینرو برای کسب و کارهای کوچک و آنهایی که تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند با توجه به بودجه پایین تبلیغاتی آنها مورد زیاد مناسبی به شمار نمیرود.

اما در این بین تبلیغات دیگری نیز وجود دارد که دیده شدن تبلیغ را تضمین میکند و در عین حال با بودجه بسیار پایین هم در جامعه کوچکتری میتوان تبلیغ کرد. پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت در کشورمان بستر جدیدی را فراهم نمود تا به این موضوع دست پیدا کنیم. پاداشک از جمله بهترین سیستم هاییست که در این زمینه فعالیت میکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *