مزیت شبکه اجتماعی برای کسب و کارها

همانطور که میدانید استفاده از شبکه های اجتماعی بین مردم رواج یافته و این موضوع باعث جلب توجه بسیاری از کسب وکارها شده است. در این مقاله قصد داریم به تعدادی از مزیت های آن بپردازیم:

تحلیل رقبا

بدون شک رقبای شما هم فرصت شبکه های اجتماعی را غنیمت میشمارند و با ساخت حساب در این شبکه ها به فعالیت میپردازند. شما میتوانید با تحلیل رفتار رقبا، برگزاری کمپین ها ، نحوه برخورد و تعامل با مشتری و… از رقیبان خود شناخت کسب کنید و کسب و کار خودرا بهبود بخشید.

امکانات رایگان

برای ساخت یک سایت هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد. طراحی سایت، هاست و موارد مربوطه، نگهداری و … هزینه هاییست که باید بابت سایت خود بپردازید. شبکه های اجتماعی، امکانات خود را رایگان در اختیار شما قرار میدهند.

بهبود سئو و رتبه سایت

از بهترین گزینه ها برای افزایش ترافیک و بهبود رتبه وبسایت استفاده از شبکه های اجتماعیست.

افزایش محبوبیت و تعامل کاربر

کاربران با صفحه محصول یا برند شما راحتتر ارتباط برقرار میکنند و میتوانند بازخورد خود را نسبت به کسب و کارتان بیان کنند. که این مورد تاثیر بسزایی جهت افزایش بهبود خدمات شما دارد.

دستیابی به آمار کاربران

شبکه‌های اجتماعی دسترسی به اطلاعات مشتریان را بسیار آسان‌تر از همیشه کرده است. شما می‌توانید محتواهای خود را موضوع‌بندی کنید و ببینید کدام موضوع توجه بیشتری از مشتری‌ها را جذب می‌کند، سپس می‌توانید از آن نوع محتوا بیشتر تولید کنید. شما می‌توانید به وسیله‌ی ابزارهای ساده‌ای مثل Instagram Insight و hootsuite برای فیسبوک، اطلاعات مشتری‌ها، در شبکه‌های اجتماعی، از جمله اطلاعاتی مانند سن، جنسیت و حتی موقعیت مکانی آن‌ها را یاد بگیرید. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتری‌های مورد نظر خود کمپین‌ها و محصولات خود را ارائه دهید که به شما بازدهی بهتر در سرمایه‌ی خود می‌دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  چگونه محصول و خدمات خود را در شبکه های اجتماعی معرفی کنیم

تبلیغات در شبکه های اجتماعی هم تاثیر بسزایی در شناخت کاربران نسبت به محصول و برندتان خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *