مفهوم بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان یا بازاریابی شفاهی (word of mouth) برای هر کسب و کار و تجارتی بسیار مهم به حساب می آید، زیرا یک مشتری راضی و وفادار می‌تواند ده‌ها مشتری دیگر را نیز به محصول و خدمات شما علاقه‌مند کند. این روش هم‌چنین یکی از موثرترین روش‌های تبلیغ و بازاریابی به حساب می‌آید، چون شخصی که کار شما را تبلیغ و به دیگران توصیه می‌کند که از این طریق نفع و عایده‌ای نصیبش نمی‌شود و در واقع دارد از اعتبار و آبروی خود برای این تبلیغ استفاده می‌کند، بنابراین تاثیرگذاری بیش‌تری نیز روی مخاطب خواهد داشت.

تبلیغات دهان به دهان برای کسب و کارهایی مهم‌تر می‌باشد که محصول یا خدمات جدیدی را برای اولین بار ارائه می‌کنند و مردم با آن‌ها آشنایی ندارند یا کسب و کارهایی که قشر وسیعی از مخاطبان را دربر می‌گیرند و امکان برقراری ارتباط و تبلیغات یا تمام گستره طیف کار دشوار و هزینه‌بری باشد.

سوالی که صاحبان کسب و کار در هر حیطه ای از فعالیت باید به آن پاسخ دهند این است که برای تبلیغات دهان به دهان چه برنامه‌هایی دارند؟ چگونه می‌خواهند از رضایت مشتریان برای این نوع از بازاریابی بهره گیرند و از همه مهم‌تر چرا برندشان به بازاریابی دهان به دهان نیاز دارد؟

بازاریابی دهان به دهان زمانی اتفاق می‌افتد که مشتری چیزی را تجربه کند که فراتر از حد انتظاراتش از یک محصول یا سرویس باشد. این که تنها کمی فراتر از حد انتظار مشتری ظاهر شوید، کافی نیست بلکه باید خدماتتان آنقدر از سطح انتظارات مشتری فراتر رود که مشتری احساس کند بیش از آن چه وظیفه شما باشد، برای او وقت و هزینه صرف کرده‌اید. پس می‌توان گفت رضایت و خرسندی مشتری اولین و مهم‌ترین المان در بازاریابی دهان به دهان است.

این مطلب را از دست ندهید:  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی

پاداشک با سبکی نوین از بازاریابی و تبلیغات، امکان تبلیغات دهان به دهان را برای کسب و کارها فراهم کرده است. برای آشنایی بیشتر با این سیستم اینجا را کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *