نکاتی برای طراحی شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

تاکنون به شعارهای تبلیغاتی شرکت های بزرگ توجه کرده اید؟ هیچ کس تنها نیست! راه تو را میخواند! just do it! خوش خطی برازنده شماست! حسابی راحت! خودشو نمیگیره! تمامی اینها شعارهاییست که برای جذب مشتری و جلب اعتماد او. اما این شعار ها تفاوتی با هم دارند. شعار های تبلیغاتیبه دو دسته تقسیم میشوند: Tagline و slogan. به شعار های ثابت یک برند tagline گفته میشود، و slogan به شعار های متغیر یک برند!

هیچ کس تنها نیست(همراه اول)، راه تو را میخواند (ایران خودرو)، just do it(نایک) جزو tagline ها به حساب می آیند. خوش خطی برازنده شماست(همراه اول)،حسابی راحت(بانک سامان)،خودشو نمیگیره(روغن فامیلا) جزو slogan ها به حساب می آیند.

در ابتدا باید تصمیم بگیرید که شعار ثابت را میخواهید طرحی کنید یا شعار متغیر خودتان را. در این مقاله قصد طراحی یک تگلاین خوب را داریم.

ساده بودن

تعداد کلمات را بین ۵ تا ۷ کلمه انتخاب کنید. در شعارتان باید اهداف برند و خدمات و چشم انداز خود را بیان کنید. توجه داشته باشید قرار نیست محصولات و خدماتتان را در tagline توضیح دهید.

تلقینی نبودن

از جملات و کلماتی مانند میخواهمش(سورس)، خیلی خوبه(مکدونالد) و… که مصنوعی و بی روح است استفاده نکنید. معمولا استفاده از این کلمات نتیجه عکس میدهد.

بیان تمایزات

درست است که بهترین شعارها باید کوتاه و قابل حفظ برای مشتری باشد، اما در نظر بگیرید شعار شما باید به مشتری بفهماند چه کار میکنید و دلیل تمایزتان از سایر رقبا چیست؟

صادق باشید

از جملات اغراق انگیز استفاده نکنید، از دروغ پردازی و بزرگنمایی بپرهیزید. عشق و علاقه مشتری به برند با صداقت و حُسن انجام کار بدست می آید.

این مطلب را از دست ندهید:  مدل 5m و کاربرد آن در اثر بخشی تبلیغات

به دور از ابهام

لازم نیست در شعار خود از جملات ادبی استفاده کنید که مخاطبتان مجبور به دوباره خوانی باشد. لازم نیست که شعار شما همراه با آهنگ و ملودی باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *