هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده شود؟

هشتگ را میتوان برچسب تعریف نمود. برچسبی برای دسته بندی و به اشتراک گذاری مطالب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که آنرا با علامت “#” میشناسند. همچنین با استفاده از هشتگ، کاربران میتوانند مطالب و پست های شما را در شبکه های اجتماعی راحتتر پیدا و آن ها را مشاهده کنند. به عنوان مثال #پاداشک یک هشتگ است. برای ایجاد هشتگ بلافاصله پس از علامت # لغت خود را بنویسید و اگر میخواهید از چندین کلمه به عنوان هشتگ خود استفاده کنید باید بین کلمات خود ازخط فاصله استفاده کنید. به عنوان مثال #با_پاداشک_ثروتمند_شو

اما چطور به بهترین نحو از این امکان برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

نکته اول

با استفاده از هشتگ برای تصاویر خود توضیح میدهید. بطور مثال با دوستان خود به گردش رفته اید و یک عکس را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک گذاشته اید، #شام #دوستان_قدیمی #برج_میلاد . این هشتگ ها نشان میدهد که شما با دوستان قدیمی خود به برج میلا رفته و شام را با هم صرف کرده اید.

نکته دوم

امکان جستجو مطالب شما فراهم خواهد شد. بطور مثال اگر کاربران در اینستاگرام بدنبال شخصی ویا چیزی خاص باشند باشند با هشتگ آنرا پیدا میکنند. بطور مثال #غروب_آفتاب

نکته سوم

از هشتگ های درست و کاربردی استفاده کنید. هشتگ هاییکه بسیار زیاد و یا کم استفاده میشوند هشتگ مناسبی برای شما نیستند زیرا با استفاده از این هشتگ ها یا پست شما را جستجو نمیکنند و یا در کمتر از ۱۰ ثانیه پست شما به قعر لیست هشتگ ها خواهد رفت.

این مطلب را از دست ندهید:  راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی با کمترین هزینه و بهترین بازخورد
نکته چهارم

از هشتگ های طولانی استفاده نکنید زیرا باعث جستجو سخت مطالب خواهد شد. برای اینکار میتوانید از کلمات مخفف استفاده کنید.

نکته پنجم

تعداد زیاد هشتگ در یک پست و هشتگ بی ربط باعث میشود تا کاربران احساس کنند هدف شما از قرار دادن پست ها صرفا جستجو شدن و افزایش بازدید کننده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *