چند راهکار برای دانلود و فروش بیشتر اپلیکیشن

اگر شما هم جزو برنامه نویسان یا کارافرینانی باشید که اپلیکیشنی دارند و میخواهند تعداد دانلود و نصب کاربران خود را افزایش دهند این مقاله را ازدست ندهید.

احتمالا اولین چیزی که به ذهن شما در این رابطه میرسد تبلیغات است. اما پیشنهاد میکنیم قبل از انجام هزینه، راه های ساده تر و رایگان را امتحان نمایید که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت:

توضیح قابلیت های اپلیکیشن

کاربران قبل از اینکه بخواهند اپلیکیشنی را دانلود کنند مشخصات و توضیحات آنرا مطالعه میکنند تا ببینند این اپلیکیشن به درد آنها میخورد یا خیر. سعی کنید تمامی قابلیت های اپلیکیشن خود را کامل و به نحوی توضیح دهید که به نوعی در جهت رفع یکی از نیازهای کاربر باشد.

توجه به نظرات و امتیازات

باید به نظرات کاربران توجه کنید و مشکلات اپلیکیشن خود را برطرف سازید. نظرات منفی و امتیاز پایین کاربرا باعث خواهد شد تا سایر کاربران جدید شما از دانلود و نصب کردن اپلیکیشن منصرف شوند

قرار دادن تصاویر مناسب و مربوط

حتما برای معرفی اپلیکیشن خود از عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید. از محیط کاربری اپلیکیشن عکس تهیه کنید. از جامعه هدف خود عکسی تهیه کنید که در حال کار کردن با اپلیکیشن شماست. مثلا اگر یک اپلیکیشن بازی طراحی کرده اید یک کودک در حال بازی کردن با بازی خودتان نشان دهید یا اگر یک اپلیکیشن آموزش زبان است از یک دانشجو استفاده کنید. به نحوه عکسبرداری و لباس و… هم باید توجه کنید.

ساخت سایت یا وبلاگ و حضور در فضای مجازی

برای اپلیکیشن خود یک صفحه وبلاگ یا سایت بسازید و درآن نحوه کار با اپلیکیشن خود را توضیح دهید و با کاربران خود تعامل داشته باشید. این کار علاوه بر حس اعتماد کاربر نسبت به اپلیکیشن شما تاثیر خوبی در سئو و تبلیغات شما خواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید:  چند نکته مفید برای پیج اینستاگرام کسب و کارها
ساخت ویدئو انیمیشن یا موشن گرافیک

طبق تحقیقات صورت گرفته بین متن، صدا، تصویر و ویدئو بهترین بازخورد را ویدئو گرافیکی داشته است. میتوانید با کمی هزینه یک ویدئو خلاقانه بسازید و اپلیکیشن خود را در آن معرفی کنید

نحوه فروش متفاوت

شما میتوانید برای چند راهکار برای دانلود و فروش بیشتر اپلیکیشن خود از مدل های فروش متفاوتی بهره ببرید. به طور مثال امکاناتی را رایگان عرضه کنید و به ازای خدمات بیشتر هزینه دریافت کنید. این مورد بستگی به اپلیکیشن و استراتژی شما دارد.

دادن جایزه و پاداش برای نصب و معرفی

میتوانید به کاربران و مشتریان به ازای نصب ویا معرفی اپلیکیشن به دوستان هدیه دهید و یا آنهارا در قرعه کشی شرکت دهید. این کار باعث تشویق کاربران خواهد شد.

تبلیغات

در هرصورت شما برای معرفی اپلیکیشن خود نیاز به تبلیغات دارید تا بتوانید محصول خود را به گوش جامعه هدف خود برسانید. با استفاده از اپلیکیشن پاداشک میتوانید به ساده ترین روش تبلیغات هدفمند انجام دهید. با استفاده از پاداشک میتوانید لینک دانلود اپلیکیشن خود را تبلیغ کنید و تنها به ازای هر کلیک کاربر واقعی روی لینک دانلود، مبلغی را پرداخت کنید. لینک دانلود و تبلیغ شما، توسط صدهزار کاربر پاداشک در هزاران کانال و گروه شبکه اجتماعی منتشر شده و توسط هزاران نفر دیده خواهد شد و تنها بابت کسانیکه روی لینک دانلود کلیک میکنند هزینه پرداخت خواهید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *