چند راه برای افزایش ممبر و عضوگیری در تلگرام

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیرشدن و دسترس پذیری به اینترنت، شبکه های مجازی بین مردم عمومیت یافت به طوری که امروزه هر کاربر حداقل از یک پیام رسان و یا شبکه های اجتماعی استفاده میکند. در این بین گروه ها و کانال هایی ساخته شد و مدیران آنها برای جذب حداکثری مردم تمام تلاش خود را به کار گرفتند.

در این مقاله قصد داریم تعدادی راهکار برای افزایش ممبر واقعی بیان کنیم:

قرار دادن محتوای مفید

برای کانال خود محتواسازی انجام دهید. هرگز از کانال های دیگر بصورت مستقیم کپی برداری نکنید. مطالب مرتبط به موضوع کانال خود قرار دهید و از پرداختن به موضوعات متفرقه خودداری کنید. مطالب خود را بصورت ساده بیان کنید و از کلمات سخت و سنگین استفاده نکنید

قرار دادن مطالب کوتاه

از قرار دادن متن های طولانی و خسته کننده خودداری کنید. تا جاییکه امکان دارد مطلب را خلاصه کنید. توجه کنید اکثر کسانیکه به شبکه های اجتماعی مراجعه میکنند در زمان استراحت و اوقات فراغت خود از این رسانه ها استفاده میکنند، پس حوصله خواندن مطالب عریض و طویل را ندارند. البته این موضوع بستگی به نوع مخاطبان و زمینه کاری کانال شما هم دارد

استفاده از تصاویر جذاب

برای کانال خود حتما از تصاویر گرافیکی و با کیفیت بهره ببرید. توجه کاربران نسبت به عکس بسیار بیشتر از یک متن طولانی است.

قرار دادن ویدئو

با توجه به موضوع کانال خود ویدئو های مناسب پیدا کنید و اگر با زبان فارسی نیستند برای آن زیرنویس تهیه کنید. این کار باعث جلب نظر مخاطبان خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید:  لید (Lead) در بازاریابی و تبلیغات
ارسال مطلب تکراری

از ارسال کرد مطالب قدیمی و تکراری خودداری کنید. این کار باعث کاهش جذابیت کانال شده و ممکن است کاربران خود را از دست دهید. سعی کنید هرچند وقت یکبار مخاطبان خود را با یک مطلب خوب قافلگیر کنید و با اینکار آنها را تشویق به ماندن در کانال کنید.

ارسال مناسب و زمانبندی شده مطالب

پست های خود را در زمان های مناسب ارسال کنید. از ارسال چند مطلب پشت هم خودداری کنید. سعی کنید هرروز چند پست در کانال خود قرار دهید. بهترین زمان ارسال مطالب از ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر و ۷ تا ۱۲ شب است. البته باید در زمانبندی نوع مخاطبان خود را هم در نظر بگیرید.

استفاده از لینک کوتاه

اگر خواستید از فضای اینترنت آدرس سایت، وبلاگ یا… را دهید، از کوتاه کننده های لینک استفاده کنید. این کار باعث زیباتر شدن لینک و پست های شما خواهد شد. برای استفاده از این امکان میتوانید از کوتاه کننده لینک گوگل استفاده کنید که اطلاعات آماری مناسبی را هم ارائه خواهد کرد.

برگزاری مسابقه و دادن جایزه

یکی از راه های عضوگیری و ترغیب کاربران به ماندن در کانال برگزاری قرعه کشی و دادن جایزه به آنهاست. با توجه به شرایط مالی خود میتوانید جایزه هایی را برای این موضوع انتخاب کنید.

تبادل با سایر کانال ها

تبادل با سایر کانال ها یا تبلیغات رایگان هزینه ای برای شما ندارد. فقط کافیست با ادمین سایر کانال ها گفت و گو کنید و کانال خود را در کانال آنها به نمایش بگذارید. برای این کار لازم است تا شما هم کانال آنهارا تبلیغ کنید. اگر بتوانید کانال های مشابه با فعالیت خود را برای این کار پیدا کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

این مطلب را از دست ندهید:  مقایسه بازاریابی مدرن و سنتی
تبلیغات در سایر کانال ها

کانال های پرمخاطب و پربازدید، به ازای دریافت هزینه تبلیغ کانال شما را قرار میدهند. البته معمولا هزینه تبلیغ در این کانال ها نسبتا بالاست.

یکی از معایب تبلیغات در کانال ها پرداخت هزینه با ازای تعداد بازدید از پست و یا ساعتی است. که این منجر به افزایش هزینه خواهد بود. در پاداشک تبلیغ کانال شما در کانال ها و گروه ها در معرض دید هزاران نفر قرار میگیرد و شما تنها بابت کلیک کاربر واقعی روی لینک خود هزینه پرداخت خواهید کرد. به این ترتیب ازهزینه های اضافی جلوگیری خواهید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *